12.11.2022 16:00 CD Fuentes - Osasuna 1:4 (1:1)
16:00 UD Barbadás - Valladolid 0:2 (0:2)
16:00 CD Manacor - FC Andorra 1:3 (0:1)
17:00 CD Guijuelo - Deportivo 2:0 (0:0)
17:00 CDA Navalcarnero - UD Logroñés 1:3 (0:0, 1:1) pró.
17:00 UE Olot - Levante 0:4 (0:4)
18:00 CD Huétor Tájar - Albacete 0:3 (0:0, 0:0) pró.
18:00 CD Guadalajara - Ponferradina 2:1 (2:0)
18:00 SD Gernika - Leganés 6:5 (0:0, 0:0, 0:0) pn.
18:00 Arenas de Getxo - Lugo 1:0 (0:0)
18:00 SD Beasain - Sporting 2:3 (1:1, 2:2, 0:1) pró.
18:00 Racing Rioja CF - Gimnàstic de Tarragona 0:2 (0:2)
18:00 Sestao River - Racing de Ferrol 1:0 (0:0)
18:00 Utrera CD - AD Ceuta FC 0:1 (0:0)
18:30 CD l'Alcora - Elche 0:3 (0:2)
18:30 CD Autol - Mallorca 0:6 (0:4)
20:00 CD Cristo Atlético - UD Ibiza 0:2 (0:0, 0:0) pró.
20:00 CP Cacereño - Córdoba 3:0 (2:0)
20:00 CD Coria - CF Fuenlabrada 2:0 (1:0)
21:00 CD Santa Amalia - Villarreal 0:9 (0:3)
21:00 CD Rincón - Espanyol 0:3 (0:0)
22:00 SD Almazán - Atlético 0:2 (0:1)
13.11.2022 12:00 CFJ Mollerussa - Rayo 1:3 (1:1)
12:00 Quintanar del Rey - Girona 1:2 (0:1) pró.
12:00 CF Vimenor - Mirandés 0:2 (0:2)
12:00 CD Lealtad - Tenerife 0:2 (0:1)
12:00 Las Rozas CF - Eibar 0:3 (0:0)
12:00 Peña Deportiva - Málaga 7:8 (1:1, 1:1, 1:1) pn.
12:00 CD Alfaro - FC Cartagena 0:1 (0:0)
12:00 RC Recreativo - Burgos CF 3:4 (0:0, 0:0, 0:0) pn.
12:00 Gimnástica Torrelavega - Real Oviedo 2:3 (0:1) pró.
12:00 CD Diocesano - Zaragoza 1:0 (1:0)
12:00 Juventud Torremolinos - Huesca 4:2 (2:0, 2:2, 2:2) pn.
12:00 CD Atlético Paso - Real Murcia 3:2 (0:1, 1:1, 1:1) pn.
12:00 Atlético Saguntino - SD Amorebieta 1:0 (0:0, 0:0) pró.
12:00 CE Manresa - Pontevedra CF 1:3 (1:2)
12:00 CD Arnedo - Atlético Baleares 4:3 (0:1, 1:1, 1:1) pn.
12:00 Unión Adarve - Linares Deportivo 1:2 (0:2)
12:00 CD Ibiza - Rayo Majadahonda 3:1 (0:0)
12:00 Hércules CF - CF La Nucía 2:4 (0:0, 2:2) pró.
16:00 Velarde CF - Sevilla 0:2 (0:1)
16:00 CD Algar - Celta 1:6 (1:1)
16:00 CA Cirbonero - CF Intercity 0:1 (0:0)
16:30 CD Teruel - Las Palmas 0:1 (0:0)
17:00 Coruxo FC - CD Eldense 2:4 (1:0, 1:1, 2:2) pn.
17:00 AD San Juan - Numancia 0:2 (0:0)
17:00 Ourense CF - Alcorcón 2:4 (1:0) pn.
17:00 Yeclano Deportivo - Granada 2:3 (0:2)
18:00 Lleida Esportiu - Alavés 0:1 (0:0)
18:00 Utebo FC - Mérida AD 3:4 (1:1, 2:2, 2:2) pn.
18:30 Real Unión - Cádiz CF 3:2 (1:1)
18:30 CD San Roque - Getafe 2:3 (1:0, 2:2, 0:1) pró.
19:00 CD Cazalegas - Real Sociedad 1:4 (0:1)
21:00 CD Arenteiro - Almería 2:0 (1:0)
21:00 UD Alzira - Athletic 0:2 (0:2)