Tercera ronda
24.09.2019 12:00 Yeni Çorumspor - Kasımpaşa SK 0:1 (0:0)
13:00 Payas Belediyespor 1975 - Boluspor 4:2 (0:0, 0:0, 1:1) pn.
13:00 Mardin Büyükşehir Başakspor - Altay Izmir 0:2 (0:0, 0:0) pró.
14:00 Karacabey Birlikspor - Ümraniyespor 2:0 (0:0)
14:00 Muğlaspor - Bursaspor 1:3 (0:0)
14:00 1877 Alemdağ - Sancaktepe Belediye 0:3 (0:1)
14:00 Edirnespor - BB Erzurumspor 3:4 (1:1, 1:1) pró.
14:00 Erokspor - Uşakspor 1:0 (0:0)
14:00 Somaspor - Keçiörengücü 1:2 (0:1)
15:00 Altınordu FSG - 1922 Konyaspor 4:2 (0:0, 0:0, 0:0) pn.
15:30 Şanlıurfaspor - 24 Erzincanspor 0:1 (0:0, 0:0) pró.
17:30 Balıkesirspor - Van BBSK 0:1 (0:0)
18:00 Adanaspor - Fethiyespor 3:1 (1:1, 1:1) pró.
18:00 Osmanlıspor FK - İçelspor 4:5 (0:0, 1:1, 1:1) pn.
18:00 Amed SK - Ağrıspor 4:1 (1:0)
19:30 Kocaelispor - Sivas Belediyespor 0:1 (0:1)
25.09.2019 12:00 Hacettepe - Denizlispor 0:4 (0:1)
13:00 Erzin Belediyespor - Inegölspor 1:4 (0:2)
13:00 Görelespor - Giresunspor 4:1 (2:1)
13:00 Fatsa Belediyespor - Samsunspor 0:4 (0:2)
13:00 Elazığspor - Büyükçekmece Tepecikspor 0:1 (0:0)
13:00 Hekimoğlu Trabzon - Adana Demirspor 2:0 (0:0, 0:0) pró.
13:30 Ankara Demirspor - BAKspor 1:2 (1:0, 1:1) pró.
13:30 Zonguldak Kömürspor - Niğde Anadolu FK 4:5 (1:1, 2:2, 2:2) pn.
13:30 Kemerspor 2003 - Sarıyer SK 4:2 (0:1, 2:2, 2:2) pn.
14:00 Manisa FK - Elazığ Belediyespor 2:1 (1:0)
14:00 Bandırmaspor - Etimesgut Belediyespor 2:1 (1:0, 1:1) pró.
14:00 Bodrum Belediye - Erbaaspor 3:0 (1:0)
14:00 Tuzlaspor - Aydın Nazilli BS 2:1 (2:1)
14:00 Silivrispor - Kastamonuspor 1:2 (1:1)
14:00 Kırklarelispor - 1954 Kelkit Belediyespor 1:0 (0:0)
14:00 Menemen Belediyespor - Kırşehir Belediyespor 2:1 (0:0)
14:00 Ergene Velimeşe - Eyüpspor 1:4 (0:2)
14:00 Pendikspor - Turgutluspor 0:3 (0:0)
15:00 İstanbulspor AŞ - Pazarspor 3:2 (0:1, 2:2) pró.
15:30 Kahramanmarasspor - Fatih Karagümrük SK 1:4 (0:0)
17:30 Diyarbekirspor - Eskişehirspor 2:1 (0:1)
18:00 Tarsus Idman Yurdu - Darıca Gençlerbirliği 4:0 (2:0)
18:00 Karabükspor - Gümüşhanespor 5:6 (0:0, 1:1, 1:1) pn.
18:00 Afjet Afyonspor - Bayrampaşaspor 0:1 (0:0)
19:30 Göztepe - Yozgatspor 3:0 (0:0)
26.09.2019 12:00 Kırıkkale Büyük Anadoluspor - Gazişehir Gaziantep FK 0:4 (0:1)
13:30 Hatayspor - Siirt İÖİ 0:1 (0:0)
15:30 Gençlerbirliği - Osmaniyespor 2011 2:0 (1:0)
17:30 Akhisar Belediyespor - Bayburt İl Özel İdare 2:4 (0:0, 0:0, 0:0) pn.
19:30 Sakaryaspor - 1074 Çankırıspor 3:4 (0:0, 1:1, 1:1) pn.
Cuarta Ronda
29.10.2019 11:00 Altınordu FSG - Amed SK 3:1 (2:0)
11:00 1074 Çankırıspor - Çaykur Rizespor 1:3 (0:2)
11:00 Hekimoğlu Trabzon - Menemen Belediyespor 3:0 (1:0)
11:45 Niğde Anadolu FK - Antalyaspor 2:3 (0:0, 0:0, 0:0) pn.
12:30 Eyüpspor - Atiker Konyaspor 1:0 (0:0, 0:0) pró.
14:30 Altay Izmir - Görelespor 1:0 (0:0)
16:30 Adanaspor - Diyarbekirspor 3:0 (1:0)
18:30 Alanyaspor - Inegölspor 3:0 (3:0)
30.10.2019 11:00 Van BBSK - Sancaktepe Belediye 1:0 (1:0)
11:00 Kastamonuspor - 24 Erzincanspor 4:5 (0:0, 1:1, 1:1) pn.
11:00 Gümüşhanespor - Samsunspor 0:3 (0:0)
11:30 Keçiörengücü - Siirt İÖİ 3:1 (1:1)
11:30 Payas Belediyespor 1975 - Manisa FK 2:3 (1:1)
11:45 Kemerspor 2003 - Kasımpaşa SK 2:3 (1:2)
12:00 Fatih Karagümrük SK - Bandırmaspor 4:1 (2:1)
12:00 İstanbulspor AŞ - Büyükçekmece Tepecikspor 5:2 (1:1, 2:2) pró.
12:00 Karacabey Birlikspor - Tuzlaspor 1:3 (0:1)
12:30 BB Erzurumspor - Bodrum Belediye 3:1 (2:0)
14:30 Gençlerbirliği - Erokspor 0:2 (0:1)
16:30 Göztepe - Sivas Belediyespor 3:0 (2:0)
18:30 Tarsus Idman Yurdu - Fenerbahçe 1:3 (0:2)
31.10.2019 11:00 Bayburt İl Özel İdare - Bursaspor 1:2 (1:1)
11:45 BAKspor - Sivasspor 0:6 (0:3)
12:30 Kırklarelispor - MKE Ankaragücü 1:0 (1:0)
14:30 Kayserispor - Bayrampaşaspor 2:0 (0:0, 0:0) pró.
16:30 Gaziantep FK - Turgutluspor 3:0 (1:0)
18:30 Denizlispor - İçelspor 4:1 (2:1)
Quinta ronda
03.12.2019 11:00 Fatih Karagümrük SK - Göztepe 1:2 (0:1)
12:30 Yeni Malatyaspor - Keçiörengücü 3:1 (2:0)
14:30 Alanyaspor - Adanaspor 5:1 (1:0)
16:30 Erokspor - Sivasspor 0:2 (0:1)
18:45 Fenerbahçe - İstanbulspor AŞ 4:0 (2:0)
04.12.2019 11:00 Hekimoğlu Trabzon - İstanbul Başakşehir 0:1 (0:1)
11:45 Eyüpspor - Antalyaspor 0:3 (0:2)
12:30 Kasımpaşa SK - Van BBSK 2:1 (2:1)
14:30 BB Erzurumspor - Bursaspor 4:2 (1:1)
16:30 Altay Izmir - Trabzonspor 1:2 (0:1)
18:45 Galatasaray - Tuzlaspor 0:2 (0:0)
05.12.2019 11:00 Kırklarelispor - Gaziantep FK 2:1 (1:0)
12:30 Kayserispor - Manisa FK 3:2 (1:0)
14:30 Altınordu FSG - Denizlispor 3:5 (1:1)
16:30 Çaykur Rizespor - Samsunspor 3:2 (3:1)
18:45 Beşiktaş - 24 Erzincanspor 3:0 (2:0)
17.12.2019 11:00 Van BBSK - Kasımpaşa SK 2:2 (1:1, 2:1) pró.
12:30 Antalyaspor - Eyüpspor 2:2 (1:1)
14:30 Samsunspor - Çaykur Rizespor 1:1 (0:0)
16:30 Adanaspor - Alanyaspor 1:7 (0:4)
18:45 Tuzlaspor - Galatasaray 0:4 (0:3)
18.12.2019 11:00 24 Erzincanspor - Beşiktaş 2:0 (1:0)
11:45 Keçiörengücü - Yeni Malatyaspor 2:2 (0:0)
12:30 Gaziantep FK - Kırklarelispor 3:2 (1:1)
14:30 Sivasspor - Erokspor 0:1 (0:0)
16:30 Göztepe - Fatih Karagümrük SK 2:1 (1:1)
18:45 İstanbulspor AŞ - Fenerbahçe 0:2 (0:0)
19.12.2019 11:00 Manisa FK - Kayserispor 3:3 (1:0)
12:30 Denizlispor - Altınordu FSG 2:2 (2:0)
14:30 İstanbul Başakşehir - Hekimoğlu Trabzon 2:0 (0:0)
16:30 Bursaspor - BB Erzurumspor 2:1 (0:1)
18:45 Trabzonspor - Altay Izmir 4:1 (0:0)
Octavos de final
14.01.2020 14:00 İstanbul Başakşehir - Kırklarelispor 1:1 (0:0)
16:30 Sivasspor - Yeni Malatyaspor 4:0 (3:0)
18:30 Kayserispor - Fenerbahçe 0:0 (0:0)
15.01.2020 14:00 Alanyaspor - Kasımpaşa SK 3:1 (3:1)
16:30 BB Erzurumspor - Beşiktaş 3:2 (1:1)
18:30 Çaykur Rizespor - Galatasaray 1:1 (1:1)
16.01.2020 16:00 Antalyaspor - Göztepe 4:3 (2:2)
18:30 Trabzonspor - Denizlispor 2:0 (1:0)
21.01.2020 12:00 Kırklarelispor - İstanbul Başakşehir 0:0 (0:0)
18:30 Fenerbahçe - Kayserispor 2:0 (2:0)
22.01.2020 12:00 Kasımpaşa SK - Alanyaspor 3:2 (2:1)
15:00 Göztepe - Antalyaspor 2:2 (1:2)
18:30 Beşiktaş - BB Erzurumspor 2:3 (1:1)
23.01.2020 12:00 Yeni Malatyaspor - Sivasspor 2:1 (0:1)
15:00 Denizlispor - Trabzonspor 2:4 (2:0, 2:0, 2:0) pn.
18:30 Galatasaray - Çaykur Rizespor 2:1 (0:0)
Cuartos de final
04.02.2020 18:30 Trabzonspor - BB Erzurumspor 5:0 (3:0)
05.02.2020 12:30 Kırklarelispor - Fenerbahçe 0:3 (0:1)
18:30 Alanyaspor - Galatasaray 2:0 (1:0)
06.02.2020 18:30 Antalyaspor - Sivasspor 0:0 (0:0)
11.02.2020 18:30 Fenerbahçe - Kırklarelispor 1:0 (0:0)
12.02.2020 18:30 Galatasaray - Alanyaspor 3:1 (1:1)
13.02.2020 15:00 BB Erzurumspor - Trabzonspor 1:4 (1:1)
17:15 Sivasspor - Antalyaspor 1:1 (1:0)
Semifinales
03.03.2020 18:30 Trabzonspor - Fenerbahçe 2:1 (0:0)
04.03.2020 18:30 Antalyaspor - Alanyaspor 0:1 (0:0)
16.06.2020 19:45 Fenerbahçe - Trabzonspor 1:3 (1:1)
18.06.2020 19:45 Alanyaspor - Antalyaspor 4:0 (2:0)
Final
29.07.2020 20:30 Trabzonspor - Alanyaspor 2:0 (1:0)