1. Jornada
03.08.2019 16:00 Team Vaud - BSC Young Boys II 2:2 (2:1)
16:30 Martigny Sports - FC Meyrin 2:1 (1:1)
16:30 US Terre Sainte - Olympique Genève 0:0 (0:0)
17:00 FC Azzurri 90 LS - FC La Chaux-de-Fonds 1:2 (1:2)
17:30 FC Lancy - FC Vevey Sports 3:2 (2:1)
18:00 CS Chênois - FC Naters 0:3 (0:2)
04.08.2019 15:00 FC Bulle - FC Echallens 2:1 (0:0)
2. Jornada
10.08.2019 16:00 FC La Chaux-de-Fonds - Martigny Sports 0:0 (0:0)
17:00 FC Echallens - US Terre Sainte 4:0 (0:0)
17:00 FC Naters - FC Meyrin 1:2 (1:0)
17:30 FC Vevey Sports - FC Azzurri 90 LS 3:0 (2:0)
18:00 CS Chênois - FC Bulle 1:1 (0:1)
11.08.2019 14:30 BSC Young Boys II - FC Lancy 8:2 (4:0)
16:00 Olympique Genève - Team Vaud 2:3 (0:2)
3. Jornada
14.08.2019 20:00 FC Bulle - FC Naters 2:0 (0:0)
17.08.2019 16:30 Martigny Sports - FC Vevey Sports 0:2 (0:1)
16:30 US Terre Sainte - CS Chênois 4:2 (1:0)
17:00 FC Azzurri 90 LS - BSC Young Boys II 1:1 (0:1)
21.08.2019 20:00 FC Meyrin - FC La Chaux-de-Fonds 4:1 (2:0)
28.08.2019 20:00 FC Lancy - Olympique Genève 1:3 (0:1)
07.03.2020 Team Vaud - FC Echallens apla.
4. Jornada
24.08.2019 17:00 FC Echallens - FC Lancy 1:1 (0:1)
17:00 FC Bulle - US Terre Sainte 7:0 (3:0)
17:00 FC Naters - FC La Chaux-de-Fonds 1:0 (0:0)
17:30 FC Vevey Sports - FC Meyrin 4:1 (2:0)
18:00 CS Chênois - Team Vaud 0:2 (0:1)
25.08.2019 14:30 BSC Young Boys II - Martigny Sports 8:3 (3:0)
16:00 Olympique Genève - FC Azzurri 90 LS 1:0 (0:0)
5. Jornada
31.08.2019 16:00 FC La Chaux-de-Fonds - FC Vevey Sports 0:0 (0:0)
16:00 Team Vaud - FC Bulle 2:3 (1:1)
16:30 Martigny Sports - Olympique Genève 2:2 (1:2)
16:30 US Terre Sainte - FC Naters 1:3 (0:3)
17:00 FC Azzurri 90 LS - FC Echallens 1:1 (0:1)
17:30 FC Lancy - CS Chênois 1:3 (0:0)
18:00 FC Meyrin - BSC Young Boys II 1:0 (0:0)
6. Jornada
07.09.2019 16:00 BSC Young Boys II - FC La Chaux-de-Fonds 2:1 (1:1)
17:00 FC Echallens - Martigny Sports 3:0 (1:0)
17:00 FC Bulle - FC Lancy 2:1 (1:0)
17:00 FC Naters - FC Vevey Sports 3:1 (2:0)
17:30 CS Chênois - FC Azzurri 90 LS 1:1 (1:1)
08.09.2019 16:00 Olympique Genève - FC Meyrin 1:2 (1:1)
11.09.2019 20:00 US Terre Sainte - Team Vaud 2:5 (1:2)
7. Jornada
19:30 FC Vevey Sports - BSC Young Boys II 2:1 (0:0)
14.09.2019 15:00 Team Vaud - FC Naters 1:0 (0:0)
16:30 Martigny Sports - CS Chênois 1:1 (0:0)
17.09.2019 20:30 FC Azzurri 90 LS - FC Bulle 0:3 (0:1)
18.09.2019 20:00 FC La Chaux-de-Fonds - Olympique Genève 2:1 (1:0)
20:00 FC Lancy - US Terre Sainte 3:3 (2:1)
25.09.2019 20:00 FC Meyrin - FC Echallens 2:1 (0:0)
8. Jornada
21.09.2019 16:30 US Terre Sainte - FC Azzurri 90 LS 1:1 (0:1)
17:00 FC Echallens - FC La Chaux-de-Fonds 3:0 (2:0)
17:00 FC Bulle - Martigny Sports 0:0 (0:0)
17:00 FC Naters - BSC Young Boys II 3:1 (2:1)
17:30 CS Chênois - FC Meyrin 2:3 (1:1)
22.09.2019 15:00 Team Vaud - FC Lancy 4:2 (1:1)
16:00 Olympique Genève - FC Vevey Sports 1:0 (0:0)
9. Jornada
28.09.2019 16:00 FC Meyrin - FC Bulle 2:1 (2:0)
16:00 BSC Young Boys II - Olympique Genève 0:0 (0:0)
16:30 Martigny Sports - US Terre Sainte 3:1 (3:0)
17:00 FC Azzurri 90 LS - Team Vaud 1:1 (0:0)
17:00 FC La Chaux-de-Fonds - CS Chênois 0:3 (0:1)
17:30 FC Vevey Sports - FC Echallens 0:4 (0:2)
17:30 FC Lancy - FC Naters 0:2 (0:2)
10. Jornada
05.10.2019 16:00 Team Vaud - Martigny Sports 4:1 (3:0)
12.10.2019 16:30 US Terre Sainte - FC Meyrin 1:1 (0:1)
17:00 CS Chênois - FC Vevey Sports 1:3 (1:2)
17:00 FC Echallens - BSC Young Boys II 2:2 (0:1)
17:00 FC Bulle - FC La Chaux-de-Fonds 3:1 (1:0)
17:00 FC Naters - Olympique Genève 0:0 (0:0)
17:30 FC Lancy - FC Azzurri 90 LS 3:0
11. Jornada
19.10.2019 16:00 BSC Young Boys II - CS Chênois 3:1 (2:0)
16:30 Martigny Sports - FC Lancy 0:1 (0:1)
17:00 FC Azzurri 90 LS - FC Naters 0:2 (0:1)
17:00 FC La Chaux-de-Fonds - US Terre Sainte 0:2 (0:0)
17:00 Olympique Genève - FC Echallens 3:3 (1:1)
17:30 FC Vevey Sports - FC Bulle 4:3 (4:2)
23.10.2019 20:00 FC Meyrin - Team Vaud 2:5 (2:4)
12. Jornada
26.10.2019 16:00 Team Vaud - FC La Chaux-de-Fonds 5:0 (1:0)
16:30 US Terre Sainte - FC Vevey Sports 0:1 (0:0)
17:00 CS Chênois - Olympique Genève 2:0 (0:0)
17:00 FC Azzurri 90 LS - Martigny Sports 1:4 (0:1)
17:00 FC Bulle - BSC Young Boys II 1:4 (1:2)
17:00 FC Naters - FC Echallens 2:1 (0:1)
17:30 FC Lancy - FC Meyrin 2:1 (1:0)
13. Jornada
02.11.2019 16:30 Martigny Sports - FC Naters 3:3 (0:2)
17:00 FC Echallens - CS Chênois 3:0 (0:0)
17:00 FC Meyrin - FC Azzurri 90 LS 4:0 (4:0)
17:00 FC La Chaux-de-Fonds - FC Lancy 1:1 (1:1)
17:30 FC Vevey Sports - Team Vaud 1:2 (1:1)
17:30 BSC Young Boys II - US Terre Sainte 1:2 (1:0)
03.11.2019 16:00 Olympique Genève - FC Bulle 1:1 (0:1)
14. Jornada
09.11.2019 16:30 BSC Young Boys II - Team Vaud 1:0 (1:0)
17:00 FC Echallens - FC Bulle 2:1 (1:1)
17:00 FC La Chaux-de-Fonds - FC Azzurri 90 LS 5:1 (2:1)
17:00 FC Meyrin - Martigny Sports 0:3 (0:2)
17:00 FC Naters - CS Chênois 2:2 (0:1)
17:30 FC Vevey Sports - FC Lancy 1:3 (0:1)
10.11.2019 16:00 Olympique Genève - US Terre Sainte 2:1 (2:0)
15. Jornada
29.02.2020 FC Azzurri 90 LS - FC Vevey Sports apla.
FC Lancy - BSC Young Boys II apla.
Team Vaud - Olympique Genève apla.
US Terre Sainte - FC Echallens apla.
FC Bulle - CS Chênois apla.
FC Meyrin - FC Naters apla.
Martigny Sports - FC La Chaux-de-Fonds apla.
16. Jornada
21.08.2019 20:00 FC Echallens - Team Vaud 1:1 (0:0)
07.03.2020 CS Chênois - US Terre Sainte apla.
FC Vevey Sports - Martigny Sports apla.
FC La Chaux-de-Fonds - FC Meyrin apla.
FC Naters - FC Bulle apla.
08.03.2020 Olympique Genève - FC Lancy apla.
BSC Young Boys II - FC Azzurri 90 LS apla.
17. Jornada
14.03.2020 FC Azzurri 90 LS - Olympique Genève apla.
FC Lancy - FC Echallens apla.
Team Vaud - CS Chênois apla.
US Terre Sainte - FC Bulle apla.
FC La Chaux-de-Fonds - FC Naters apla.
FC Meyrin - FC Vevey Sports apla.
Martigny Sports - BSC Young Boys II apla.
18. Jornada
21.03.2020 CS Chênois - FC Lancy apla.
FC Echallens - FC Azzurri 90 LS apla.
FC Vevey Sports - FC La Chaux-de-Fonds apla.
FC Bulle - Team Vaud apla.
22.03.2020 Olympique Genève - Martigny Sports apla.
BSC Young Boys II - FC Meyrin apla.
FC Naters - US Terre Sainte apla.
19. Jornada
28.03.2020 FC Azzurri 90 LS - CS Chênois apla.
29.03.2020 FC Lancy - FC Bulle apla.
Team Vaud - US Terre Sainte apla.
FC Vevey Sports - FC Naters apla.
FC La Chaux-de-Fonds - BSC Young Boys II apla.
FC Meyrin - Olympique Genève apla.
Martigny Sports - FC Echallens apla.
20. Jornada
04.04.2020 CS Chênois - Martigny Sports apla.
FC Echallens - FC Meyrin apla.
05.04.2020 Olympique Genève - FC La Chaux-de-Fonds apla.
BSC Young Boys II - FC Vevey Sports apla.
FC Naters - Team Vaud apla.
US Terre Sainte - FC Lancy apla.
FC Bulle - FC Azzurri 90 LS apla.
21. Jornada
18.04.2020 FC Azzurri 90 LS - US Terre Sainte apla.
19.04.2020 FC Lancy - Team Vaud apla.
BSC Young Boys II - FC Naters apla.
FC Vevey Sports - Olympique Genève apla.
FC La Chaux-de-Fonds - FC Echallens apla.
FC Meyrin - CS Chênois apla.
Martigny Sports - FC Bulle apla.
22. Jornada
25.04.2020 CS Chênois - FC La Chaux-de-Fonds apla.
FC Echallens - FC Vevey Sports apla.
26.04.2020 Olympique Genève - BSC Young Boys II apla.
FC Naters - FC Lancy apla.
Team Vaud - FC Azzurri 90 LS apla.
US Terre Sainte - Martigny Sports apla.
FC Bulle - FC Meyrin apla.
23. Jornada
02.05.2020 FC Azzurri 90 LS - FC Lancy -:-
03.05.2020 Olympique Genève - FC Naters -:-
BSC Young Boys II - FC Echallens -:-
FC Vevey Sports - CS Chênois -:-
FC La Chaux-de-Fonds - FC Bulle -:-
FC Meyrin - US Terre Sainte -:-
Martigny Sports - Team Vaud -:-
24. Jornada
09.05.2020 CS Chênois - BSC Young Boys II -:-
FC Echallens - Olympique Genève -:-
10.05.2020 FC Naters - FC Azzurri 90 LS -:-
FC Lancy - Martigny Sports -:-
Team Vaud - FC Meyrin -:-
US Terre Sainte - FC La Chaux-de-Fonds -:-
FC Bulle - FC Vevey Sports -:-
25. Jornada
16.05.2020 FC Echallens - FC Naters -:-
Olympique Genève - CS Chênois -:-
BSC Young Boys II - FC Bulle -:-
FC Vevey Sports - US Terre Sainte -:-
FC La Chaux-de-Fonds - Team Vaud -:-
FC Meyrin - FC Lancy -:-
Martigny Sports - FC Azzurri 90 LS -:-
26. Jornada
23.05.2020 FC Naters - Martigny Sports -:-
FC Azzurri 90 LS - FC Meyrin -:-
FC Lancy - FC La Chaux-de-Fonds -:-
Team Vaud - FC Vevey Sports -:-
US Terre Sainte - BSC Young Boys II -:-
FC Bulle - Olympique Genève -:-
CS Chênois - FC Echallens -:-