1. Jornada
14.08.2021 14:00 FC Sion - Team Aargau 3:5 (2:4)
14:00 FC Thun Berner Oberland - Team Ticino 3:3 (3:1)
14:00 FC Basel - BSC Young Boys 0:1 (0:1)
14:15 Team Xamax-BEJUNE FA - FCO St. Gallen/Wil 0:1 (0:1)
14:30 Team Vaud Lausanne - FC Winterthur 1:4 (1:1)
16:30 Servette FC - Team FC Luzern/SC Kriens 3:1 (3:0)
03.11.2021 18:00 FC Zürich - Grasshopper Club Zürich 4:1 (2:1)
2. Jornada
21.08.2021 13:00 FC Winterthur - Team Aargau 3:3 (2:1)
14:00 BSC Young Boys - FC Thun Berner Oberland 4:1 (3:0)
14:00 Team FC Luzern/SC Kriens - FC Sion 5:2 (2:2)
14:30 FCO St. Gallen/Wil - FC Zürich 2:0 (1:0)
14:30 Team Vaud Lausanne - Team Xamax-BEJUNE FA 2:1 (0:1)
16:00 Team Ticino - Servette FC 0:4 (0:1)
22.08.2021 14:00 Grasshopper Club Zürich - FC Basel 1:1 (0:1)
3. Jornada
28.08.2021 13:30 Team Aargau - Team FC Luzern/SC Kriens 1:2 (1:1)
14:00 FC Zürich - Team Vaud Lausanne 3:2 (1:1)
14:00 FC Thun Berner Oberland - Grasshopper Club Zürich 1:3 (1:2)
14:00 FC Sion - Team Ticino 0:2 (0:2)
14:00 FC Basel - FCO St. Gallen/Wil 3:5 (1:1)
14:15 Team Xamax-BEJUNE FA - FC Winterthur 1:1 (1:1)
16:30 Servette FC - BSC Young Boys 2:2 (2:1)
4. Jornada
04.09.2021 14:00 BSC Young Boys - FC Sion 2:0 (1:0)
14:00 Team Ticino - Team Aargau 3:3 (2:1)
14:15 Team Xamax-BEJUNE FA - FC Zürich 1:1 (1:0)
14:30 FCO St. Gallen/Wil - FC Thun Berner Oberland 4:1 (2:1)
14:30 Grasshopper Club Zürich - Servette FC 1:1 (0:1)
14:30 Team Vaud Lausanne - FC Basel 2:3 (2:1)
05.09.2021 13:00 FC Winterthur - Team FC Luzern/SC Kriens 1:0 (0:0)
5. Jornada
11.09.2021 13:30 Team Aargau - BSC Young Boys 0:6 (0:1)
14:00 FC Zürich - FC Winterthur 4:0 (0:0)
14:00 FC Thun Berner Oberland - Team Vaud Lausanne 2:2 (1:2)
14:00 FC Sion - Grasshopper Club Zürich 4:2 (2:2)
14:00 FC Basel - Team Xamax-BEJUNE FA 4:2 (1:0)
14:00 Team FC Luzern/SC Kriens - Team Ticino 3:1 (0:0)
16:30 Servette FC - FCO St. Gallen/Wil 0:1 (0:0)
6. Jornada
18.09.2021 14:00 BSC Young Boys - Team FC Luzern/SC Kriens 3:0 (1:0)
14:00 FC Winterthur - Team Ticino 3:3 (1:1)
14:00 FC Zürich - FC Basel 0:3 (0:1)
14:15 Team Xamax-BEJUNE FA - FC Thun Berner Oberland 2:3 (1:1)
14:30 FCO St. Gallen/Wil - FC Sion 3:3 (2:3)
14:30 Team Vaud Lausanne - Servette FC 2:5 (1:1)
15:00 Grasshopper Club Zürich - Team Aargau 4:2 (2:1)
7. Jornada
25.09.2021 12:00 Team FC Luzern/SC Kriens - Grasshopper Club Zürich 2:2 (2:0)
13:00 FC Thun Berner Oberland - FC Zürich 0:4 (0:2)
13:30 Team Aargau - FCO St. Gallen/Wil 2:6 (1:3)
14:00 FC Sion - Team Vaud Lausanne 1:1 (0:0)
14:00 FC Basel - FC Winterthur 6:0 (3:0)
15:00 Team Ticino - BSC Young Boys 1:1 (0:0)
16:30 Servette FC - Team Xamax-BEJUNE FA 3:3 (2:3)
8. Jornada
09.10.2021 13:30 Team Aargau - Team Xamax-BEJUNE FA 4:0 (2:0)
14:00 FC Thun Berner Oberland - FC Winterthur 3:1 (0:0)
14:00 FC Sion - FC Zürich 0:2 (0:0)
14:00 BSC Young Boys - Grasshopper Club Zürich 2:2 (1:2)
14:00 Team FC Luzern/SC Kriens - Team Vaud Lausanne 4:1 (1:0)
16:00 Team Ticino - FCO St. Gallen/Wil 3:2 (1:1)
16:30 Servette FC - FC Basel 2:2 (1:0)
9. Jornada
16.10.2021 13:00 FC Winterthur - Grasshopper Club Zürich 1:3 (1:2)
14:00 FC Zürich - Team Aargau 0:1 (0:0)
14:00 FC Thun Berner Oberland - Servette FC 3:4 (1:3)
14:00 FC Basel - FC Sion 3:1 (0:1)
14:15 Team Xamax-BEJUNE FA - Team FC Luzern/SC Kriens 0:0 (0:0)
14:30 FCO St. Gallen/Wil - BSC Young Boys 0:2 (0:1)
14:30 Team Vaud Lausanne - Team Ticino 0:1 (0:0)
10. Jornada
30.10.2021 12:00 Team FC Luzern/SC Kriens - FC Zürich 3:3 (2:1)
13:30 Team Aargau - FC Basel 0:2 (0:0)
13:30 BSC Young Boys - Team Vaud Lausanne 3:1 (3:1)
14:00 FC Sion - FC Thun Berner Oberland 3:1 (1:1)
16:00 Team Ticino - Team Xamax-BEJUNE FA 2:2 (1:0)
16:30 Servette FC - FC Winterthur 6:3 (3:2)
31.10.2021 14:30 Grasshopper Club Zürich - FCO St. Gallen/Wil 0:3 (0:2)
11. Jornada
06.11.2021 13:00 FC Winterthur - FCO St. Gallen/Wil 1:2 (0:2)
14:00 FC Thun Berner Oberland - Team Aargau 0:2 (0:1)
14:00 FC Zürich - Team Ticino 6:2 (2:1)
14:00 FC Basel - Team FC Luzern/SC Kriens 3:4 (1:1)
14:15 Team Xamax-BEJUNE FA - BSC Young Boys 0:1 (0:0)
14:30 Team Vaud Lausanne - Grasshopper Club Zürich 1:4 (0:3)
16:30 Servette FC - FC Sion 5:2 (2:2)
12. Jornada
13.11.2021 12:00 BSC Young Boys - FC Zürich 1:4 (1:1)
12:00 Team FC Luzern/SC Kriens - FC Thun Berner Oberland 9:3 (5:2)
13:30 Team Aargau - Servette FC 1:5 (1:3)
14:00 FC Sion - FC Winterthur 0:1 (0:1)
14:00 Team Ticino - FC Basel 2:1 (2:0)
14:30 FCO St. Gallen/Wil - Team Vaud Lausanne 4:0 (1:0)
15:30 Grasshopper Club Zürich - Team Xamax-BEJUNE FA 4:2 (2:0)
13. Jornada
20.11.2021 13:30 Team Aargau - FC Sion 2:2 (0:2)
14:00 Team FC Luzern/SC Kriens - Servette FC 7:3 (2:2)
14:00 Team Ticino - FC Thun Berner Oberland 0:1 (0:1)
14:00 BSC Young Boys - FC Basel 4:2 (2:2)
14:00 FC Winterthur - Team Vaud Lausanne 2:1 (0:0)
14:30 FCO St. Gallen/Wil - Team Xamax-BEJUNE FA 4:1 (1:1)
16:00 Grasshopper Club Zürich - FC Zürich 1:6 (0:4)
14. Jornada
27.11.2021 13:30 Team Aargau - FC Winterthur 3:1 (2:0)
14:00 FC Thun Berner Oberland - BSC Young Boys 1:6 (0:2)
14:00 FC Zürich - FCO St. Gallen/Wil 4:1 (3:1)
14:00 FC Basel - Grasshopper Club Zürich 3:2 (1:1)
14:30 Servette FC - Team Ticino 6:1 (3:1)
15:00 FC Sion - Team FC Luzern/SC Kriens 2:1 (1:0)
19.02.2022 14:15 Team Xamax-BEJUNE FA - Team Vaud Lausanne 1:0 (0:0)
15. Jornada
04.12.2021 13:00 FC Winterthur - BSC Young Boys 0:1 (0:1)
13:30 FC Zürich - Servette FC 5:4 (4:3)
14:00 Grasshopper Club Zürich - Team Ticino 3:1 (0:0)
14:00 FC Basel - FC Thun Berner Oberland 4:0 (2:0)
14:30 FCO St. Gallen/Wil - Team FC Luzern/SC Kriens 3:7 (1:5)
14:30 Team Xamax-BEJUNE FA - FC Sion 3:3 (0:0)
12.02.2022 14:30 Team Vaud Lausanne - Team Aargau 1:2 (0:0)
16. Jornada
26.02.2022 13:30 FC Winterthur - Team Xamax-BEJUNE FA 4:0 (1:0)
14:00 Team Vaud Lausanne - FC Zürich 0:4 (0:1)
14:30 FCO St. Gallen/Wil - FC Basel 2:2 (2:1)
15:00 Grasshopper Club Zürich - FC Thun Berner Oberland 1:1 (1:1)
16:00 Team Ticino - FC Sion 2:2 (0:2)
27.02.2022 13:00 BSC Young Boys - Servette FC 4:1 (0:1)
27.04.2022 18:30 Team FC Luzern/SC Kriens - Team Aargau 1:2 (1:2)
17. Jornada
05.03.2022 13:30 Team Aargau - Team Ticino 3:3 (1:3)
14:00 Team FC Luzern/SC Kriens - FC Winterthur 3:2 (2:1)
14:00 Servette FC - Grasshopper Club Zürich 1:0 (0:0)
14:00 FC Thun Berner Oberland - FCO St. Gallen/Wil 1:2 (0:1)
14:00 FC Zürich - Team Xamax-BEJUNE FA 3:0 (1:0)
14:00 FC Basel - Team Vaud Lausanne 2:4 (1:0)
15:00 FC Sion - BSC Young Boys 0:3 (0:0)
18. Jornada
12.03.2022 11:30 BSC Young Boys - Team Aargau 7:4 (3:2)
14:00 FC Winterthur - FC Zürich 2:5 (0:2)
14:00 Team Vaud Lausanne - FC Thun Berner Oberland 4:1 (1:1)
14:00 Team Ticino - Team FC Luzern/SC Kriens 1:3 (1:1)
14:30 FCO St. Gallen/Wil - Servette FC 0:1 (0:1)
14:30 Grasshopper Club Zürich - FC Sion 2:2 (1:1)
14:45 Team Xamax-BEJUNE FA - FC Basel 0:4 (0:2)
19. Jornada
14.05.2022 12:00 FC Thun Berner Oberland - Team Xamax-BEJUNE FA 2:4 (0:1)
14:00 Servette FC - Team Vaud Lausanne 5:2 (4:1)
14:00 FC Sion - FCO St. Gallen/Wil 3:0 (2:0)
14:00 Team Aargau - Grasshopper Club Zürich 3:1 (1:1)
14:00 Team FC Luzern/SC Kriens - BSC Young Boys 3:5 (2:3)
14:00 Team Ticino - FC Winterthur 2:4 (2:1)
15.05.2022 14:00 FC Basel - FC Zürich 3:3 (1:2)
20. Jornada
02.04.2022 12:00 Grasshopper Club Zürich - Team FC Luzern/SC Kriens 2:5 (1:3)
13:00 FC Winterthur - FC Basel 2:1 (0:0)
13:30 FC Zürich - FC Thun Berner Oberland 4:1 (3:0)
14:00 BSC Young Boys - Team Ticino 3:1 (1:0)
14:45 Team Xamax-BEJUNE FA - Servette FC 1:1 (0:1)
03.05.2022 17:30 FCO St. Gallen/Wil - Team Aargau 5:0 (2:0)
04.05.2022 17:00 Team Vaud Lausanne - FC Sion 0:3 (0:1)
21. Jornada
09.04.2022 13:30 BSC Young Boys - FC Winterthur 7:4 (4:2)
13:30 Team Aargau - Team Vaud Lausanne 3:5 (3:3)
14:00 Team Ticino - Grasshopper Club Zürich 0:1 (0:1)
14:00 Team FC Luzern/SC Kriens - FCO St. Gallen/Wil 1:0 (1:0)
14:00 FC Sion - Team Xamax-BEJUNE FA 2:0 (1:0)
14:00 Servette FC - FC Zürich 2:4 (1:3)
14:00 FC Thun Berner Oberland - FC Basel 2:3 (1:2)
22. Jornada
23.04.2022 13:00 FC Winterthur - FC Thun Berner Oberland 4:3 (2:1)
13:00 Grasshopper Club Zürich - BSC Young Boys 4:3 (0:1)
14:00 FC Zürich - FC Sion 2:2 (1:0)
14:00 Team Vaud Lausanne - Team FC Luzern/SC Kriens 2:2
14:00 FC Basel - Servette FC 3:0 (2:0)
14:30 FCO St. Gallen/Wil - Team Ticino 1:2 (0:1)
14:45 Team Xamax-BEJUNE FA - Team Aargau 4:1 (2:1)
23. Jornada
30.04.2022 13:30 Team Aargau - FC Zürich 2:2 (1:0)
14:00 Servette FC - FC Thun Berner Oberland 5:2 (1:2)
14:00 FC Sion - FC Basel 1:6 (0:4)
14:00 Team FC Luzern/SC Kriens - Team Xamax-BEJUNE FA 0:1 (0:0)
14:00 Team Ticino - Team Vaud Lausanne 1:2 (0:1)
14:00 BSC Young Boys - FCO St. Gallen/Wil 3:0 (1:0)
15:00 Grasshopper Club Zürich - FC Winterthur 1:4 (0:3)
24. Jornada
07.05.2022 12:00 FCO St. Gallen/Wil - Grasshopper Club Zürich 2:4 (0:2)
14:00 FC Winterthur - Servette FC 1:1 (0:0)
14:00 FC Zürich - Team FC Luzern/SC Kriens 1:1 (0:1)
14:00 Team Xamax-BEJUNE FA - Team Ticino 3:0 (1:0)
14:00 Team Vaud Lausanne - BSC Young Boys 2:5 (1:3)
16:30 FC Basel - Team Aargau 5:2 (0:0)
19:30 FC Thun Berner Oberland - FC Sion 0:1 (0:1)
25. Jornada
26.03.2022 13:30 Team Aargau - FC Thun Berner Oberland 8:2 (3:0)
14:00 BSC Young Boys - Team Xamax-BEJUNE FA 2:3 (1:0)
14:00 Team FC Luzern/SC Kriens - FC Basel 2:3 (0:1)
14:30 Grasshopper Club Zürich - Team Vaud Lausanne 4:3 (2:2)
13.04.2022 17:00 FC Sion - Servette FC 3:3 (3:2)
19:30 FCO St. Gallen/Wil - FC Winterthur 3:1 (1:1)
14.04.2022 19:00 Team Ticino - FC Zürich 3:3 (1:3)
26. Jornada
21.05.2022 14:00 FC Winterthur - FC Sion 2:1
14:00 Servette FC - Team Aargau 2:3 (0:1)
14:00 FC Thun Berner Oberland - Team FC Luzern/SC Kriens 3:2 (0:0)
14:00 FC Zürich - BSC Young Boys 1:3 (0:2)
14:00 Team Xamax-BEJUNE FA - Grasshopper Club Zürich 2:1 (1:1)
14:00 Team Vaud Lausanne - FCO St. Gallen/Wil 2:2 (1:0)
14:00 FC Basel - Team Ticino 4:1 (1:1)